logo

častédotazy

Snažili jsme se Vám uceleně zoodpovědět nejčastější dotazy našich klientů, pro více informací nás prosím neváhejte kontaktovat.

Je ošetření bolestivé?

Pro maximální komfort našich klientů vždy aplikujeme lokální anestezii. Té zpravidla předchází podání topické anestezie ve spreji, která celkový vjem zpříjemní.

Je pravda, že bílá výplň vydrží méně než amalgamová?

Bílá (fotokompozitní) výplň je při dodržení všech aspektů technologicky velmi náročného procesu první volbou při ošetření zubního kazu. Takto zhotovené výplně takřka na zubu nejsou vidět.

Za jak dlouho po ošetření můžu jíst a pít?

Po ošetření zubního kazu fotokompozitní výplní nejsou žádná omezení.

Moji rodiče měli často potíže se zuby. Budu je mít i já?

Genetika hraje v rozvoji onemocnění dutiny ústní zanedbatelnou roli. Při včasné návštěvě našich specialistů toto riziko minimalizujete.

Mám strach z vytržení zubu. Bude mě to bolet?

K extrakci zubu přistupujeme stejně jako ke všem ostatním výkonům. Snažíme se o maximální šetrnost zákroku a zajištění komfortu pacienta. Před každou extrakcí Vám aplikujeme topickou i lokální anestezii. Po vybavení zubu do rány vždy vkládáme ochranou vložku, kterou zajistíme vstřebatelným stehem. Díky tomuto postupu nedochází k žádným nepříjemným komplikacím a pacienti se doma zbytečně dlouho netrápí.

Jaká je pravděpodobnost, že se mi uchytí zubní implantát?

Důležitým aspektem pro zavedení implantátu je zdravá dutina ústní. Není možné implantovat do míst postižených záněty, viz nevyléčená parodontitida, záněty kolem kořenů zubů a naprosto nezbytná je dokonalá ústní hygiena. Co se týká celkového stavu klienta, ten nesmí kouřit a určitá omezení jsou i u pacientů s diabetem.

Ošetřujete i dětské pacienty?

O potomky našich klientů se moc rádi postaráme.

Kdy je ten správný čas na první návštěvu dětského pacienta?

Ideálně s prvním zoubkem. V dutině ústní sice ještě není moc co kontrolovat, ale s rodiči si vysvětlíme, jak správně přistupovat k zubní hygieně svého dítěte, projdeme si základní návyky a v neposlední řadě si bude malý pacient postupně zvykat na prostředí naší zubní ordinace.

Jakou poskytujete záruku na zhotovené práce?

Při dodržení základních podmínek, které Vám sdělí Váš lékař poskytujeme prodlouženou záruku po dobu pěti let od zhotovení u všech prací.

Bolí dentální hygiena?

Naše standardní dentální hygiena je díky přístroji AIRFLOW ® Prophylaxis Master bezbolestná a komfortní.